A portugáliai Leiria Műszaki Egyetemen jártak kollégáink

A Leiria Műszaki Egyetem Technológia és Menedzsment Karán találkoztak fiatal kutatóink  Prof. Carlos Alexandre Bento Capela dékánnal (a képen jobb oldalt) és Dr. Joel Vasco (a képen bal oldalt) kutatóval, hogy a 2018-ben elnyert Portugál-Magyar kétoldalú tudományos és technológiai (TéT) projekt eddigi eredményeiről beszámoljanak és a hátralévőket átbeszéljék. A projekt fő célkitűzése a CFRP kompozitok furatmegmunkálási technológiáinak fejlesztése volt, melynek főbb eredméyei az alábbi publikációkban olvashatók:

A látogatás keretében nemcsak a futó tudományos projekt diszussziója volt napirenden, hanem a jövőbeni együttműködés irányvonalainak meghatározása is. A BME Gyártástudomány és -technológia Tanszék projektcsapatát Dr. Geier Norbert, Dr. Balázs Barnabás Zoltán és Poór Dániel képviselte. Az utazást a 2018-2.1.15-TÉT-PT-2018-00012 projekt támogatta.